Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość
o śmierci długoletniej Prezes Koła PTTK nr 93 im. Mieczysława Orłowicza
przy Centrali PKP S.A. – Oddziału Stołecznego PTTK w Warszawie,
Honorowego Członka Koła PTTK nr 93
Niesłychanie ciepły człowiek, z wybitnym darem krasomówczym, który porywał
za sobą nie tylko dorosłych, ale także młodzież i dzieci. Dzięki niej każda impreza zawsze była profesjonalnie i wzorowo organizowana, zawsze z życzliwością i pełna humoru i uśmiechu.
Po odejściu na „turystyczną emeryturę”, dalej służyła dobrym słowem i radą swoim następcom. Charakteryzowała się niezwykłą pracowitością i sumiennością.
Kontynuatorka i współtwórczyni inicjatywy najstarszego w Polsce górskiego rajdu turystycznego kolejarzy im. Jurka Minasiewicza, odbywającego się cyklicznie od 69 lat.
Z dumą kontynuujemy Jej pracę
Odszedł od Nas człowiek dobry, aktywny działacz PTTK, pasjonat, krajoznawca wspaniała Koleżanka.
Cześć Jej pamięci !
Msza święta pożegnalna w intencji Zmarłej, odbędzie się 25 maja 2026 r. o godzinie 18,
w Kościele Parafii Rzymskokatolickiej Świętego Alojzego Orione przy ul. Lindleya 12 w Warszawie, na którą serdecznie zaprasza Zarząd Koła.
